Refinansowanie kredytem hipotecznym nieruchomości zakupionej za gotówkę.

 

Z aktualnych danych NBP za 1Q 2018r wynika, że większość mieszkań bo aż 70% Polacy kupili  za gotówkę. Świadczy to tym, że mieszkania są łakomym kąskiem dla osób szukających sposobu na zainwestowanie oszczędności bądź do samodzielnego zamieszkania.

Nie każdy jednak wie, że jest możliwość uzyskania kredytu hipotecznego na nieruchomość zakupioną wcześniej za gotówkę.

Działa to w ten sposób, że bank de facto zwraca kredytobiorcy w formie gotówki, pieniądze które w niedalekiej przeszłości wydał na zakup nieruchomość za gotówkę.
Sytuacja taka może mieć miejsce, kiedy np. nabywając mieszkanie posiłkowaliśmy się wyłącznie własnymi środkami, ale po jakimś czasie okazuje się, że przydałaby się gotówka na zakup np. innej nieruchomości, samochodu, cokolwiek.

Na rynku działają banki, które chętnie udzielą kredytu refinansującego poniesione koszty w ciągu 12 miesięcy od zakupu, warunkiem jest nieobciążona hipoteka.

Kredyt refinansujący poniesione koszty będzie dobrym rozwiązaniem, w sytuacji kiedy decydujemy się na szybki, okazyjny zakup nieruchomości za gotówkę, aby zyskać lepszą pozycję negocjacyjną, a następnie już na spokojnie bez żadnej presji wykorzystując to rozwiązanie wybrać optymalną ofertę kredytową.

Warto rozważyć tę opcję, bo nigdy nie wiadomo, kiedy tanie finansowanie może się przydać.