3 powody dla których warto wnioskować o kredyt do kilku banków jednocześnie.

Najczęściej korzystamy z usług tych banków, w których posiadamy już konto… Czy zatem współpraca tylko z tym samym usługodawcą jest dobrym wyjściem w przypadku perspektywy złożenia wniosku o kredyt hipoteczny? Uważam, że nie do końca.

? Po pierwsze – staranie się o kredyt w banku, którego są Państwo klientami, często mimo oczekiwań, nie kończy się otrzymaniem „wyjątkowej oferty” ze względu na dotychczasową współpracę. Poza tym, od początku wnioskując do różnych banków wzrasta pewność, że finansowanie otrzymacie na czas.

? Po drugie – wniosek o kredyt u konkurencji nie musi wiązać się z koniecznością przenoszenia wszystkich usług bankowych z jednego banku do innego. Poza tym, decyzja o złożeniu wniosku o kredyt w kolejnych bankach to także szansa na wynegocjowanie lepszych warunków.

? Po trzecie – nawet, jeśli jeden bank odmówi, zostają pozostałe, w których zostały złożone wnioski. Warto pamiętać, że banki odmawiają udzielenia kredytów hipotecznych z wielu różnych powodów, np. dlatego, że wiedzą o swoich usługobiorcach za dużo. Wystarczy jedno niepozorne opóźnienie w płatności w historii rachunku, które może w negatywny sposób wpłynąć na ostateczną decyzję banku względem Twojej decyzji kredytowej.